W szpitalu covidowym w Pyrzowicach leczą chorych AMANTADYNĄ? Mamy zdjęcie

fot. Facebook

W sieci zostało opublikowane zdjęcie regału z lekami. Zdjęcie zostało wykonane w szpitalu covidowym na lotnisku w Pyrzowicach. 

Jak zauważyli internauci, na regale ma się znajdować lek „Viregyt K” z amantadyną. To właśnie m.in. tym lekiem dr Włodzimierz Bodnar wyleczył już tysiące osób chorujących na Covid-19.


Czytaj także: Szansa na lek na COVID-19 blokowana przez prawie rok?


Opakowanie tego leku kosztuje ponad 50 zł i z wielu miejsc w Polsce docierają do nas informacje, że faktycznie pomaga w leczeniu infekcji koronawirusa.

 

Kierownik Działu Promocji w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach potwierdza, że zdjęcie zostało wykonane w szpitalu tymczasowym na lotnisku w Pyrzowicach.

– Tak, zdjęcie to pochodzi ze szpitala tymczasowego w Pyrzowicach – powiedziała nam Jolanta Wołkowicz, rzecznik prasowy GCM.

– W Szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach w chwili obecnej chorzy na COVID-19 nie są leczeni amantadyną, jednak lek ten jest w receptariuszu. Jest to lek zarejestrowany również dla innych chorób – dodała.

Nie wiemy, czy na regale znajduje się właśnie amantadyna, jednak opakowanie jest dość specyficzne.

Oceńcie sami. 

Facebook

Badanie kliniczne potwierdzające skuteczność lecenia amantadyną chorych na Covid-19 rusza w Polsce dopiero od dzisiaj, 8 kwietnia. Jest to badanie ogólnopolskie, w które włączonych zostało 20 szpitali z całego kraju.

W woj. śląskim ośrodkiem koordynującym jest Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach.

 

 

źródło: tarnogorski.info