Dzienna stawka żywieniowa w tarnogórskim szpitalu to tylko 11 zł. Teraz będzie to 15,30 zł

– Stawka żywieniowa była ustawiona na 11 zł za dzień, no powiem szczerze, że jest to rzeczywiście bardzo niska kwota. W tej chwili ustaliliśmy to w ten sposób, że znaleźliśmy środki na to, żeby ta kwota, no nie jest szokująca, bo to jest 15 zł 30 groszy za dzień, ale jest to wzrost o 30 proc. – mówił we wtorek podczas sesji rady powiatu Leszek Jagodziński, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala w Tarnowskich Górach.

Na początku 2020 roku media w całej Polsce informowały o skandalu w tarnogórskim szpitalu. Ciężko chory pacjent miał dostać wtedy do zjedzenia zapleśniały chleb. Posiłki do szpitala dostarcza firma Impel Catering.

 

ZOBACZ: Ciężko chory pacjent dostał zapleśniały chleb

Dzisiaj podczas sesji rady powiatu, prezes zarządu szpitala dr Leszek Jagodziński poinformował, że umowa z firmą cateringową wygasa 26 października. Nowy przetarg ma być ogłoszony we wrześniu.

Czy posiłki droższe o 4,3 zł będą bardziej atrakcyjne dla pacjentów? W dobie rosnących cen, może się niewiele zmienić. 

dr Leszek Jagodziński

„Kwestia jakości wyżywienia w szpitalu. Nie jest to najważniejsza sprawa, szpital jest od pomocy i leczenia, ale dieta odpowiednia też jest elementem leczenia. Tak mnie przynajmniej uczono. Ponadto budzi to pewne emocje niepotrzebne.

Nie kryje, że zresztą przekazywałem wam tutaj, że z firmy, która podpisała umowę ze szpitalem w roku 2017, a która wygasa 26 października, z usług tych państwa firmy nie byłem zadowolony. Stąd będzie nowy przetarg, on będzie we wrześniu tak, żeby od października przeorganizować to wyżywienie.

Widzę co nawalało, gdzie były pewne punkty niedobre i myślę, że tutaj wykorzystamy tę wiedzę i te nasze doświadczenia w tym przyszłym kontrakcie. Zawsze mówię, że porażki uczą czegoś, a sukcesy czasem odbierają rozum.

Stawka żywieniowa była ustawiona na 11 zł za dzień, no powiem szczerze, że jest to rzeczywiście bardzo niska kwota. W tej chwili ustaliliśmy to w ten sposób, że znaleźliśmy środki na to, żeby ta kwota, no nie jest szokująca, bo to jest 15 zł 30 groszy za dzień, ale jest to wzrost o 30 proc. Liczymy na to, że zgłoszą się firmy, które podejdą do swoich obowiązków rzetelnie.”

ZOBACZ: „Afera pleśniowa” w szpitalu. Jest oświadczenie prezesa

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: tarnogorski.info, sesja rady powiatu tarnogórskiego (25.08.2020)