Wymieniono podkłady, przycięto gałęzie. Za kilka godzin rusza wąskotorówka!

fot. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom

W ostatnich dniach Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ciężko pracowało, aby przygotować trasę do letniego sezonu wąskotorówki. Od soboty 5 czerwca kolejka będzie jeździć na całej trasie. 

 

Wiele osób dzwoniło w ostatnich godzinach do przewoźnika i pytało, dlaczego wąskotorówka nie jeździ od początku długiego weekendu?

– Musieliśmy wymienić jeszcze kilkanaście podkładów między Tarnowskimi Górami a Lasowicami oraz przyciąć gałęzie, które zdążyły urosnąć na tyle, że wchodziły bo wagonów – tłumaczy SGKW.


Czytaj także: Wąskotorówka rozpoczyna sezon wakacyjny


– Niestety, nasze szczupłe siły nie pozwoliły na ogarnięcie wszystkiego na tyle wcześnie, aby zdążyć przed długim weekendem. Najważniejsze jednak jest wasze bezpieczeństwo, więc lepiej ruszyć kilka dni później niż iść na żywioł – czytamy na profilu stowarzyszenia.

Od 5 czerwca do 5 września w każdą sobotę i niedzielę wąskotorówka będzie kursować z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego i w relacji odwrotnej.

Odjazd z Bytomia Wąsk.
9:00 – 12:00 – 16:00

Odjazd z Miasteczka Śląskiego
10:30 – 13:30 – 17:30

Dodatkowo w każdą niedziele o godzinie 11:40 i 14:30 istnieje możliwość zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem. W kolejce można przewozić rowery, ponieważ w pociągu znajduje się wagon do przewozu jednośladów i większych bagażów.

W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić do Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych pod numer: 666 904 142

Bilet normalny: 16 zł
Ulgowy: 8 zł
Dzieci do 4 lat bezpłatnie

Bilety do kupienia u obsługi pociągu.