W Toruniu odsłonięto złoty pomnik premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki ma swój złoty pomnik w Toruniu. Figura stanęła w nowej siedzibie kancelarii Sławomira Mentzena przy ul. Grunwaldzkiej. 

– Dzięki premierowi nasz zespół powiększył się z 10 do prawie 200 osób. Bardzo dziękujemy za tak wielki wkład w rozwój firmy – mówił żartobliwie Sławomir Mentzen, właściciel kancelarii podatkowej.

Podczas odsłonięcia symbolicznego pomnika Sławomir Mentzen wspominał 2021 rok. Mówił, że był to rok ciężkiej pracy. Przytacza opodatkowanie spółek komandytowych podatkiem CIT, przypomniał zmianę ustawy o ryczałcie oraz wspomniał polską „wyjątkowo dziadowską” wersję PIT-u estońskiego. Jak zauważył przedsiębiorca, to jednak był dopiero początek biurokratycznych problemów.

„Nowy Ład”

– W pierwszej połowie 2021 roku pracy mieliśmy multum. Gdy tylko kurz opadł po tych wielkich zmianach, od razu pojawiły się zapowiedzi jeszcze większych zmian. Jeszcze wiosną 2021 roku ogłoszono na tych pamiętnych slajdach tzw. Nowy Ład. Socjalistyczny plan o kosmicznej sile rażenia, zdolnej zniszczyć całą gospodarkę – mówił prześmiewczo działacz Konfederacji.

– Przedsiębiorcy dosłownie z całej Polski zaczęli gwałtownie szukać pomocy, żeby dowiedzieć się, jak mają sobie z tym Nowym Ładem radzić – dodał.

– Ten człowiek jest naszym dobrodziejem. Dlatego należą mu się od nas wszystkich olbrzymie podziękowania – kpił Mentzen i odsłonił złoty pomnik premiera.

– Niestety nie wszyscy będą premier tak dobrze wspominać jak my – stwierdził i na jego rękę położył symboliczną miskę, do której wsypał ryż.

(r.d)

źródło: YouTube/Sławomir Mentzen