W weekend uderzy wichura NADIA. Możliwe duże zniszczenia!

IMGW

W weekend pogoda nie będzie nas rozpieszczać. IMGW ostrzega, że w kraju będzie bardzo niebezpiecznie. „Przez Polskę będzie przemieszczał się aktywny układ niskiego ciśnienia z silnym i bardzo silnym wiatrem, z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem” – czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

W najbliższych godzinach będą wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem drugiego i trzeciego, najwyższego stopnia. Silne porywy wiatru mogą przyczynić się do wielu zniszczeń. Możliwe przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane zerwanymi liniami energetycznymi.

Ekspert od pogody Damian Dąbrowski na swoim profilu w mediach społecznościowych również opublikował ostrzeżenie. „W weekend będzie się sporo działo” – napisał na grafice.

Będzie mocno wiało 

Miejscami wiatr w porywach może osiągać nawet 120 km/h. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy z soboty (29 stycznia) na niedzielę i w niedzielę. Warto już teraz zabezpieczyć rzeczy na balkonach i ogródkach. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie we wspominanym okresie z domu. Jeśli macie taką możliwość, nie parkujcie w pobliżu drzew i elementów, które mogą uszkodzić pojazd.

 

źródło: IMGW