Wakacje bez basenu na Księżej Górze. W niecce basenowej mogłyby przebywać tylko 24 osoby

fot. MOSiR Radzionków | facebook

W tegoroczne wakacje kąpielisko na Księżej Górze będzie nieczynne. Według obostrzeń sanitarnych, w niecce basenowej, mogłyby przebywać jednocześnie maksymalnie 24 osoby. 

„Z przykrością informujemy, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, w czasie tegorocznych wakacji kąpielisko otwarte na Księżej Górze nie zostanie uruchomione. Według obowiązujących obostrzeń sanitarnych, w niecce basenowej, mogłyby przebywać jednocześnie maksymalnie 24 osoby” – informuje radzionkowski Urząd Miejski.

 

„Rygor ten i ograniczenia związane z zachowywaniem tak zwanego dystansu społecznego, a także negatywna rekomendacja bytomskiego Sanepidu, spowodowały podjęcie tej trudnej decyzji. Przekazując tą informację, zachęcamy jednocześnie do korzystania z innych form wypoczynku oraz oferty przygotowywanej przez miejskie jednostki organizacyjne” – czytamy.

Internauci komentują.

Jak tak dalej będzie to się okaże, że jedyne miejsce do kąpieli w tym roku, to niestrzeżone Chechło z pływającymi wodorostami. Zamknięta przestrzeń aqua parku może funkcjonować w TG, a na wolnej przestrzeni u nas się nie da zorganizować. Coś sanepid dziwnie rekomendacje wydaje..

Z przykrością informujemy, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, w czasie tegorocznych wakacji kąpielisko…

Publiée par Miasto Radzionków sur Mercredi 24 juin 2020