Wariant Omikron. Lekarz: Ktoś wznieca w sposób świadomy panikę. Strach zabija

fot. pgenarodowy.pl

Pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa został wykryty w Europie. Wariant otrzymał nazwę z greckiego alfabetu Omikron. Wiele osób zauważa, że została pominięta litera Xi. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, że to efekt nacisków Chin, gdzie przedstawicielem komunistycznej partii jest Xi Jinping. 

Niezależni lekarze alarmują, że straszenie kolejnymi odmianami wirusa nie pomoże, a może nawet doprowadzić do śmierci wielu osób.

„Ktoś, a najlepiej żeby to było Ministerstwo Zdrowia musi zrozumieć, że strach zabija – osoby, które zachorowały na Covid-19 (przed zainfekowaniem się nie ma dobrej ochrony, chyba, że chce się żyć w izolacji na pustelni) drżą ze strachu przed śmiercią. Boją się dzieci, rodzice. Strach zabija” – skomentował doniesienia o nowym wariancie dr Paweł Basiukiewicz.

„To jest powtórka z początku chińskiej wiosny 2020. Media będą się gotować, ale błagam Ministerstwo Zdrowia o spokój. Ktoś wznieca w sposób świadomy panikę” – dodał w kolejnym wpisie znany kardiolog.

Niedzielski komentuje 

„Poleciłem GIS zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na zagadnienie kontaktu z osobami wracającymi z Afryki – szczególnie RPA, gdzie mutacja odpowiada za 100% nowych zakażeń. Dodatnie próbki będą badane w laboratoriach pod kątem genomu wirusa” – oświadczył na Twitterze minister Adam Niedzielski.


ŁUKASZ DUDEK