Wielka afera korupcyjna. Zatrzymana wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Belgijska policja zatrzymała jedną z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego oraz czterech innych jego członków w związku z korupcją – informuje AFP. 

Jak informują media, zatrzymana to wiceprzewodnicząca PE Eva Kaili. Kobieta miała zostać zatrzymana w celu przesłuchania w związku ze śledztwem, które miało dotyczyć korumpowania urzędników przez Katar.

Eva Kaili reprezentowała grecką partię socjalistyczną Pasok. „W związku z ostatnimi wydarzeniami i śledztwem władz belgijskich w sprawie korupcji europejskich urzędników europosłanka Eva Kaili zostaje wydalona z PASOK” – poinformowało ugrupowanie na Twitterze.

 

Funkcjonariusze policji przeprowadzili naloty w 16 miejscach w Brukseli

„Wśród zatrzymanych jest były poseł do Parlamentu Europejskiego, ale to przede wszystkim pracownicy parlamentarzystów UE są celem śledztwa. Według prokuratury, policja od dawna podejrzewała, że państwo Zatoki Perskiej próbowało wpłynąć na PE, m.in. oferując upominki i duże sumy pieniędzy osobom zajmującym strategiczne stanowiska polityczne” – podaje AFP. Wypowiedź jest przytaczana przez polskie media.

W związku z nalotami funkcjonariusze zabezpieczyli 600 tys. euro w gotówce, komputery oraz telefony komórkowe. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone kolejne zatrzymania. Warto w tym miejscu dodać, że ci sami brukselce urzędnicy   zarzucają Polsce brak praworządności.

 

 

źródło: Media
Oprac. Redakcja