Wilk zastrzelony podczas polowania w okolicach Koszęcina. Policja bada sprawę

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

W okolicach Koszęcina (pow. lubliniecki) w trakcie polowania dewizowego doszło do zastrzelenia wilka. O zdarzeniu poinformowało jako pierwsze Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

– Policjanci interweniowali w lasach w rejonie Koszęcina w związku z zastrzeleniem wilka podczas polowania. Po przeprowadzeniu czynności procesowych, całość akt przekazana została do Prokuratury w Lublińcu celem wszczęcia śledztwa z Art. 181 §3 Kodeksu Karnego w związku z Art. 35 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt – powiedział portalowi lubliniecki.pl asp. Michał Sklarczyk, rzecznik prasowy policji w Lublińcu.

Częstochowska prokuratura okręgowa wszczęła  dochodzenie w sprawie „zastrzelenia wilka pozostającego pod ochroną gatunkową o przestępstwo„.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 30 listopada na terenie Nadleśnictwa Koszęcin odbywało się polowanie zbiorowe, w którym brało udział 30 myśliwych z Litwy – podaje lubliniecki.pl

– W trakcie polowania jeden z myśliwych, znajdujący się na ambonie, oddał dwa strzały z odległości około 80 metrów w kierunku zwierzęcia. Po udaniu się na miejsce naganiacz stwierdził, że zastrzelone zwierzę to wilk. Przesłuchany w charakterze świadka obywatel Litwy zeznał, że był przekonany, iż zwierzę, do którego strzelał było lisem – poinformował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie

źródło: lubliniecki.pl