Witold Paszt nie żyje. Lider grupy VOX miał 68 lat. „Niespodziewane komplikacje”

fot. Pixabay, Facebook.com

Nie żyje założyciel i wokalista grupy VOX. Witold Paszt miał 68 lat. Informacje o śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała rodzina. Artysta zmarł dzisiaj w nocy.  

„Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” – czytamy w oświadczeniu na profilu grupy VOX.
5 lutego Witold Paszt napisał na Facebooku: 
„Moi kochani, nie będzie mnie dziś wieczorem w studio PnŚ na ogłoszeniu wyników głosowania. Dochodzę do siebie w domku po chorobie. Będę za to oglądał program i trzymał kciuki za wszystkich finalistów, ba, wszystkich uczestników tej edycji The Voice Senior”.
Jak informuje rodzina, artysta zmarł w domu w otoczeniu najbliższych. 
„Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane” – napisano w oświadczeniu.
Witold Paszt wraz z zespołem wydał osiem albumów studyjnych: „Vox” (1979), „Monte Carlo Is Great” (1981), „Sing, sing, sing” (1986), „Vox 2” (1989), „Największe przeboje” (1993), „The Best of Vox” (1994), „Cudowna podróż” (1996) oraz „Moda i miłość” (1998).

źródło: Facebook.com, Media