Wodny plac zabaw w Piekarach. Mieszkańcy oburzeni. Bilet ulgowy o 40% droższy

screen UM Piekary Śląskie/YouTube, UM Piekary Śląskie/Facebook

Basen i wodny plac zabaw w Piekarach Śląskich od soboty będzie otwarty. Nie mamy jednak dobrych informacji, ponieważ ceny się zmieniły. Za bilet ulgowy zapłacimy ponad 40% więcej. 

Piekarski samorząd idąc z duchem czasu postanowił w sezonie wakacyjnym 2022 podnieść ceny za korzystanie z obiektu. Niezrozumiała dla wielu jest dość znaczna podwyżka ceny za bilet ulgowy.

Za bilet normalny będziemy musieli zapłacić 14 zł. Jest to podwyżka o dwa zła, ponieważ było 12 zł. Z kolei za bilet ulgowy w tym roku zapłacimy o ponad 40% więcej. Bilet ten kosztować będzie 10 zł, było 7 zł.

Mieszkańcy są oburzeni wysokimi cenami

Włodarze tłumaczą, że obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Faktem jest, że wodny plac zabaw wygląda okazale, jednak nie można tego powiedzieć o basenie, który jest dość płytki i nie jest zbyt duży. Jest jednak przystosowany do osób niepełnosprawnych.  Na szczęście dzieci do lat siedmiu nadal mają zapewnione wejście bezpłatne. Dobrą wiadomością jest również to, że po godzinie 16:00 cena biletu jest tańsza o 50%. Przygotowano również bilety rodzinne.

Mieszkańcy komentują 

„Wodny plac zabaw był realizowany z budżetu obywatelskiego i dlatego cena biletu na basen dla piekarzan powinna być odpowiednio niższa. Było tak po otwarciu, nie rozumiem zmiany! Teraz coś zrealizowane za nasze pieniądze jest obiektem komercyjnym” – napisała mieszkanka.
„Każdy element basenu był realizowany z budżetu Piekar czyli także z podatków Piekarzan. Nie jest to obiekt komercyjny, nie zarabia na siebie z biletów, pokrywają one tylko część jego funkcjonowania” – odpowiedzieli urzędnicy.
Facebook/UM Piekary Śląskie
Inny mieszkaniec przytoczył ceny kąpieliska w Siemianowicach Śląskich oraz w Krupskim Młynie. „Piekarzanie po prostu lubią płacić więcej” – napisał.
Na to miasto odpowiedziało: „może jeszcze warto porównać standard tych obiektów? Ceny aut też są różne, wie pan?”
Facebook/UM Piekary Śląskie

Czytaj także: Przed nami upały. Gdzie są otwarte kąpieliska?

 

Oprac. Łukasz Dudek 
źródło: MOSiR Piekary Śląskie