Worek medali dla mieszkańca Tarnowskich Gór!

Radosław Dębicki przywiózł z mistrzostw trzy medale fot. materiał prasowy

Mieszkaniec Tarnowskich Gór, Radosław Dębicki zdobył pierwsze miejsce w kategorii 66 kg, podczas VII Otwartych Integracyjnych Mistrzostw Śląska w wyciskaniu leżąc klasycznym.

Mistrzostwa odbywały się w sobotę 8 maja w Bielsku-Białej. Młody tarnogórzanin zwyciężył także w kategorii do 72 kg. Ponadto Radosław Dębicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorów w kategorii do 74 kg.

Podniesienie ciężaru równego aż 110 kilogramom, zagwarantowało młodemu mistrzowi trzykrotne miejsce na podium.

Radosław Dębicki jest wielokrotnie nagradzanym zawodnikiem w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, wśród nich Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Puchar Europy, Mistrzostwo Europy, Brązowy medal na Arnold Classic, oraz Mistrzostwo Świata w Tokio w Wyciskaniu.

Mistrz z miasta Gwarków jest także laureatem stypendium sportowego.