Wstrząs w katowickiej kopalni. Pięciu górników poszkodowanych

fot. Zdjęcie lustracyjne

Wstrząs w kopalni Staszic-Wujek w Katowicach. Pięciu górników zostało rannych. Do wstrząsu doszło dzisiaj przed godzina 3:00 na poziomie 900 metrów. Prace przy drążeniu przodka zostały wstrzymane.

W piątek, 2 grudnia w kopalni należącej do Polskiej Grupy Górniczej doszło do wstrząsu, w wyniku którego pięć osób zostało poszkodowanych.

– Na poziomie 900 metrów doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego o sile 7×10 4 J. W zagrożonym rejonie były prowadzone prace związane z drążeniem przodka. W wyniku wstrząsu pięciu pracowników zostało poszkodowanych. Sami wyjechali na powierzchnię, trafili do punktu opatrunkowego – powiedział portalowi tarnogorski.info Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.

– Pracownicy odnieśli obrażenia związane ze stłuczeniem kręgosłupa, stłuczeniem klatki piersiowej, otarcie i w jednym przypadku uraz nogi. Uraz nogi jest najpoważniejszym urazem wśród wszystkich poszkodowanych. Na razie rejon jest wyłączony z wydobycia, czekamy na wizję lokalną wspólnie z okręgowym urzędem górniczym – dodał rzecznik.

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek