Wielka zmiana. Wszystkie sklepy Kaufland będą mogły być otwarte w każdą niedzielę

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Marczok/google

W Polsce rośnie liczba punktów pocztowych. Tym razem niemiecka siec sklepów Kaufland wprowadza usługi pocztowe na jeszcze większą skalę. Oznacza to, że wszystkie markety będą mogły być otwarte w niedziele, również te niehandlowe. 

Do tej pory usługi pocztowe funkcjonowały w 100 sklepach. Jak podaje Kaufland, w dobie pandemii wzrosła popularność zakupów online. To tłumaczy wprowadzenie przez sieć dodatkowej usługi.

„Potwierdzeniem tego jest m.in. ponad 71 000 paczek, które klienci Kaufland nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca 2020 roku do 23 maja br. Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce” – czytamy w komunikacie.

 

„Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety” – brzmi fragment komunikatu prasowego sieci Kaufland.

 

 

źródło: materiał prasowy Kaufland