Wybory w Rudzie Śląskiej. Gazeta pokazała wizerunek tylko trzech kandydatów

Skandal wyborczy w Rudzie Śląskiej. Lokalna gazeta „Wiadomości Rudzkie” pokazała wizerunek tylko trzech kandydatów, choć jest ich siedmiu. Wydawałoby się, że to nic takiego, jednak należy zauważyć, że wydawcą gazety jest spółka Śląskie Media. Właścicielem tejże spółki jest miasto Ruda Śląska.

W papierowym wydaniu z 17 sierpnia pokazano wizerunek tylko Krzysztofa Mejera, Michała Pierończyka i Marka Wesołego. Gdzie się podziali pozostali kandydaci? Warto dodać, że Krzysztof Mejer do niedawna był wiceprezydentem Rudy Śląskiej, więc ściśle współpracował z gazetą. Jeden z kandydatów mówi wprost, że lokalne medium faworyzuje Mejera.

Zaskakujące tłumaczenie

„Miejsce w gazecie jak pan widzi jest ograniczone i taką podjęliśmy decyzję, to są zdjęcia z konferencji prasowych, inni kandydaci w tym czasie konferencji prasowych nie mieli” – tłumaczy redaktor naczelna Anna Piątek-Niewęgłowska.

Nie było miejsca w gazecie?

Jak widzimy znalazło się miejsce na krzyżówkę i horoskop „wróżki Jadzi”.

Redaktor naczelna gazety jest osobą publiczną, dlatego w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) można sprawdzić oświadczenie majątkowe. Jak wynika z oświadczenia, redaktor naczelna Anna Piątek-Niewęgłowska w 2021 roku zarobiła w miejskiej spółce ponad 274 tys. zł. Można powiedzieć, że zarabia prawie jak prezydent Polski.
BIP Ruda Śląska

 

Spółka Śląskie Media w 2021 roku otrzymała od miasta Ruda Śląska sporo zleceń. Miasto przelało spółce ponad 360 tys. zł – głównie za sprzedaż powierzchni reklamowej. Tak wynika ze sprawozdania finansowego spółki.
ekrs.ms.gov.pl

Umyślna manipulacja? 

– Sam muszę szczerze powiedzieć, że czuję się w pewnym sensie ofiarą tych Wiadomości Rudzkich, ponieważ media, które powinny rzetelnie opisywać zgodnie z prawdą przebieg kampanii wyborczej, powinny nie dyskryminować kontrkandydatów, faworyzują niestety i to najbardziej faworyzują byłego wiceprezydenta pana Krzysztofa Mejera. Nie podoba mi się to, jest to pewnego rodzaju umyślna manipulacja – mówi Paweł Dankiewicz, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej.

 

 

źródło: BIP Ruda Śląska, ekrs.ms.gov.pl