Wybory w Rudzie Śląskiej. Partia Razem i Lewica popierają Krzysztofa Mejera

fot. Krzysztof Mejer - kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej | Facebook

Za kilka tygodni w Rudzie Śląskiej odbędą się przedterminowe wybory samorządowe. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej niektórzy samorządowcy i politycy poprali kandydaturę Krzysztofa Mejera, który uważa siebie za niezależnego kandydata. 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydaturę Mejera poparł m.in. prezydent Katowic i prezydent Sosnowca. Nie zabrakło również polityków. „Niezależny” Krzysztof Mejer otrzymał poparcie ruchu Szymona Hołowni oraz Nowej Lewicy i partii Razem.

„Żyjemy w trudnych czasach, w których władza Prawa i Sprawiedliwości próbuje uczynić z samorządów bastiony swojej władzy, władzy centralnej. My tutaj na Śląsku wiemy, czym grozi centralizacja władzy i nie chcemy tej centralizacji” – mówił lewicowy poseł Maciej Kopiec.

„Jako Nowa Lewica, jako klub poselski złożony z partii Razem oraz z Nowej Lewicy popieramy kandydaturę pana Krzysztofa Mejera, ponieważ wiemy, że tylko on gwarantuje tutaj, że małe ojczyzny będą reprezentowane dobrze i że problemy tego miasta będą rozwiązywane na miejscu, bez polityki krajowej, bez tego, co dzisiaj próbuje nam narzucić rząd Prawa i Sprawiedliwości” – oznajmił Kopiec.

– Słyszę z każdej strony, że nie mogę być dobry prezydentem, ponieważ nie jestem rudzianinem z urodzenia. Moi kontrkandydaci w swoich wystąpieniach podkreślają, że są rudzianami od urodzenia, a jak wiadomo, ja nie urodziłem się w naszym mieście – powiedział Krzysztof Mejer, który zwrócił uwagę, że w Rudzie Śląskiej mieszka od kilku lat, a pracuje od kilkunastu.

źródło: Krzysztof Mejer/Facebook
Oprac. Łukasz Dudek