Wychowanek Ruchu Radzionków podpisał kontrakt z Schalke Gelsenkirchen

Mateusz Lipp, wychowanek UKS Ruch Radzionków fot. Ruch Chorzów

Mateusz Lipp, wychowanek UKS Ruch Radzionków, podpisał kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen.

W 2016 roku Mateusz, wraz z kolegami z UKS Ruch Radzionków i TS Gwarek Tarnowskie Góry, reprezentowali powiat tarnogórski na międzynarodowym turnieju, który odbył się w partnerskim powiecie Erlangen – Höchstadt (Niemcy). Rok później wstąpił do Akademii Ruchu Chorzów, a stamtąd trafił właśnie do Schalke 04. Jest również reprezentantem Polski U-16.

 

Obrońca Ruchu Chorzów związał się z niemieckim klubem trzyletnim kontraktem.

Młody piłkarz wcześniej przebywał na testach w Anglii. Jego umiejętności sprawdzano w Arsenalu Londyn i Manchesterze United.

fot. Łukasz Maciongowski | powiat.tarnogorski.pl

16-latek gra na pozycji środkowego obrońcy. Jego przygoda z piłką nożną zaczęła się w wieku 6 lat, kiedy rozpoczął treningi w Ruchu Radzionków. Jest również reprezentantem Polski U-16.

– Cała „żółto-czarna” społeczność mocno trzyma kciuki za Matiego w nowym klubie. Życzymy, aby najbliższe 3 lata w Zagłębiu Ruhry było jak najbardziej owocne. Mamy nadzieję, że za niedługo będziemy oglądać go w derbach z BVB czy szlagierze z Bayernem – czytamy na profilu Ruchu Radzionków.

Wychowanek "żółto-czarnych" w Schalke 04 ⚽️💪Mateusz Lipp – dwukrotny Mistrz Śląska z UKS "Ruch" Radzionków (2016,…

Publiée par UKS Ruch Radzionków sur Lundi 17 août 2020

– Mateusz to kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej Ruchu, który wyjeżdża na Zachód rozwijać swój talent. Obecnie nie jesteśmy jeszcze w stanie konkurować z takimi firmami jak Schalke, czy w ubiegłym roku Leeds United, do którego trafił Mateusz Bogusz. Kontrakt Lippa z Ruchem wygasał z końcem tego roku, dlatego była to ostatnia szansa, by z jego transferu uzyskać dla Klubu jakieś profity. Życzymy Mateuszowi dalszego rozwoju piłkarskich umiejętności i wielkiej kariery. Jestem pewien, że wkrótce będzie głośno o naszych kolejnych wychowankach, bo talentów przy Cichej nigdy nie brakowało – mówi prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski.

 

źródło: powiat tarnogórski, Ruch Chorzów, Ruch Radzionków