Wypadek na ul. Bytomskiej. Kobieta potrącona na pasach

Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Potrącona 65-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 12:00. Policja wstępnie ustaliła, że 47-letnia tarnogórzanka kierująca samochodem osobowym marki peugeot, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 65-letnią kobietę.

– Tarnogórzanka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Policja przypomina, że od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy w ruchu drogowym. Nowe przepisy wprowadziły między innymi to, że:

  • Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem (nie dotyczy tramwaju) już przy wchodzeniu na przejście dla pieszych.

  • Zabrania się pieszemu korzystania z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych w sposób, który może ograniczać możliwość obserwacji sytuacji na jezdni podczas wchodzenia i przechodzenia przez przejście dla pieszych lub jezdnię.

  • Na drogach ekspresowych i autostradach kierujący jest zobowiązany do utrzymywania minimalnej odległości od poprzedzającego pojazdu obliczonej w metrach jako połowy wartości prędkości, z jaką się porusza (np. przy prędkości 120 km/h musi to być co najmniej 60 m).

  • W obszarze zabudowanym przez całą dobę obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, chyba że znaki drogowe stanowią inaczej.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry