Za chwilę wyrusza potężny transport. Czegoś takiego na polskich drogach jeszcze nie było

fot. GDDKiA

„Uwaga kierowcy Utrudnienia na A4. Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu” – poinformowała w piątek wieczorem śląska policja. 

Przez kilka województw przejedzie potężny transport. To elementy maszyny, która będzie drążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica (woj. podkarpackie).

Transport maszyny TBM wyruszy dzisiaj w nocy z 11 na 12 listopada.

fot. GDDKiA

GDDKiA Opole: Jesteśmy na terenie portu Famet w Opolu, skąd za chwilę wyruszy pierwszy konwój z tarczą skrawającą maszyny TBM.

Plan przejazdu 

  • Noc z 11 na 12 listopada

Kolumna pojazdów wyjedzie z Portu Famet w piątek (11 listopada) o godz. 22:00 i poruszać się będzie ul. Berylową i Oświęcimską. Kolejno drogą wojewódzką nr 423 (DW423) konwój przejedzie przez miejscowości Przywory i Chorula oraz dalej DW424 w kierunku wjazdu na autostradę A4 w okolicach węzła Krapkowice. Dzienny postój zaplanowano na tymczasowej drodze dojazdowej.

  • Noc z 12 na 13 listopada

W sobotę o godz. 22:00 kolumna pojazdów wjedzie na autostradę A4 na wysokości węzła Krapkowice. W tym czasie autostrada A4 (km 249) zostanie zamknięta pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice w obu kierunkach na ok. godzinę. Bieżące informacje o utrudnieniach będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści ze wskazaniem węzłów, na których można będzie zjechać na drogi alternatywne.

Od godzin popołudniowych, w sobotę (12 listopada), wystąpią na tym odcinku (km 249) utrudnienia związane z demontażem barier ochronnych w pasie rozdziału. W kierunku Katowic i Wrocławia nastąpi zwężenie lewego pasa ruchu – kierowcy będą mogli się poruszać prawym pasem. Taka zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do wczesnych godzin porannych w niedzielę (13 listopada).

Na wysokości Góry św. Anny (około godz. 00:30) zaplanowano 45-minutowy postój konwoju. Około godziny 3:00 (13 listopada) konwój z elementami maszyny TBM wjedzie na teren województwa śląskiego, gdzie postój dzienny zaplanowano na parkingu za PPO Żernica.

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja