Zabarykadowali się w mieszkaniu na osiedlu Przyjaźń. Byli poszukiwani

fot. KPP Tarnowskie Góry, UM Tarnowskie Góry/zdj. ilustracyjne

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Zauważając nadchodzących funkcjonariuszy, mężczyzna wraz z przyjaciółmi, którzy również byli poszukiwani, zabarykadował się w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Tarnowskich Górach na osiedlu Przyjaźń.
– Policjanci około godziny 17:00 udali się na osiedle Przyjaźń, gdzie miał przebywać 35-latek, za którym sądy wystawiły aż 3 listy gończe. Gdy stróże prawa weszli na klatkę schodową, zauważyli, jak grupa osób na ich widok, ruszyła w kierunku jednego z mieszkań. Jak się okazało, osoby domyśliły się, że mogą to być policjanci i chcąc uniknąć spotkania z nimi, zabarykadowali się we wnętrzu mieszkania – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Wywarzono drzwi

Po nieudanej próbie rozmowy przez zamknięte drzwi, policjanci użyli siły, aby dostać się do środka. Oprócz 35-latka, zatrzymano jeszcze kobietę i mężczyznę, oni również byli poszukiwani. 23-latek sprzeciwiał się zatrzymaniu, ale policja skutecznie go obezwładniła. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnej celi.
Dodatkowo, u jednej osoby znaleziono amfetaminę, za którą również odpowie.
fot. Policja Tarnowskie Góry

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja