Zabrze. Maltretowała 1,5-rocznego synka! Jej partner wiedział o wszystkim

fot. Policja Zabrze

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwoje rodziców. 21-latka znęcała się fizycznie nad 1,5-rocznym synem, a jej partner o wszystkim wiedział. Kobiecie może spędzić w więzieniu nawet 8 lat. 

Kilka dni temu zabrzańska policja została poinformowana o możliwym znęcaniu się nad 1,5-rocznym chłopczykiem. – Dziecko zostało pozostawione przez matkę u swojej rodziny. Ta zauważyła, że chłopczyk ma ślady, które mogą świadczyć o znęcaniu się – informuje policja.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że kobieta znęcała się nad dzieckiem od blisko sześciu miesięcy.

– Według ustaleń śledczych o stosowaniu przemocy wobec dziecka wiedział też 23-letni partner 21-latki. Matka i jej partner zostali zatrzymani. Mieszkance Zabrza prokurator przedstawił zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej wiek oraz narażenie na utratę życia i zdrowia. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Grozi jej do 8 lat więzienia – czytamy w komunikacie KMP Zabrze.

Partner nieodpowiedzialnej matki również usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za swoje zachowanie może spędzić za kratami nawet trzy lata.

źródło: KMP Zabrze