Zabrze. Myślała, że pisze z „Księciem z Dubaju”. Straciła pieniądze

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Oszuści cały czas wymyślają nowe metody, aby wyłudzić pieniądze. Tym razem oszukana została 51-letnia mieszkanka Zabrza. Padła ofiarą „oszustwa nigeryjskiego”. Oszuści tworzą fikcyjne opowieści tak, aby ofiara myślała, że spełniają się jej marzenia.

Piękna obietnica życiowej przygody zakończyła się stratą pieniędzy. Oszust zbudował z kobietą internetową relację opartą na emocjach. Jak informuje policja, 51-letnia zabrzanka korespondowała przez Internet z mężczyzną podającym się za Księcia z Dubaju”.

„Choć nigdy się nie widzieli to relacja, którą zbudował mężczyzna, pozwoliła, aby zabrzanka wsparła go finansowo. W tym przypadku analogicznie jak w innych odmianach oszustwa nigeryjskiego prowadzona była gra na czas, która miała na celu jak najdłuższe zwodzenie ofiary i wyłudzenie jak największej kwoty pieniędzy” – informuje zabrzańska policja.

„Oszust utrzymywał, że wszystkie przekazane mu pieniędzy zostaną zwrócone z nawiązką. Niestety rzekoma paczka z gotówką, która miała trafić do pokrzywdzonej, została zatrzymana przez celników. Jak tłumaczył Książę cło musiało być opłacone przez pokrzywdzoną, ponieważ on nie miał takiej możliwości technicznej” – czytamy w komunikacie.

Po pewnym czasie kobieta zorientowała się, że coś tu nie gra. Postanowiła zerwać kontakt i zadzwonić na policję. Straciła jednak 15 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność.

 

źródło: KMP Policja
Oprac. Redakcja