Zabrze. Sanepid zablokował pieniądze na jej koncie. Restauratorka nie ma na rachunki

fot. wZabrzu.info, Facebook.com

Właścicielka zabrzańskiej restauracji Mandala Kitchen & Bar twierdzi, że sanepid zablokował jej pieniądze na rzecz kary, która została nałożona w minionym roku. 

Restauratorka chcąc uchronić swój biznes przed bankructwem postanowiła otworzyć lokal w czasie lockdownu, za co otrzymała od sanepidu 10 tys. zł kary.  Minęło kilka miesięcy, temat ucichł. W ostatnich dniach jednak doszło do zajęcia pieniędzy.

Jak twierdzi Anna Bartuś, sanepid zablokował na jej firmowym koncie pieniądze, które miały pokryć m.in. rachunki za prąd. Teraz prosi klientów, aby płacili gotówką, ponieważ pieniądze z kart będą zajmowane.

– Przez ostatnie dni nasza mała załoga harowała dzień i noc do utraty sił, żeby zarobić m.in na tą fakturę, żeby nie odłączono prądu. Udało się! Udane sobotnie wesele i dużo gości w Walentynki. Przyszły pieniążki z weekendu z płatności kartami. Szczęśliwi, że zaraz zrobimy przelew za prąd. Zaskoczeni i załamani po zalogowaniu na konto, że przyjście pieniędzy z kart poprzedziło zajęcie egzekucyjne z sanepidu (wraz z odsetkami) – mówi Anna Bartuś.

– Pieniądze na prąd przepadły i przepadną wszystkie inne, które będą od teraz dokonywane płatnością kartami. Oprócz tego, że nie zapłaciliśmy prądu, straciliśmy płynność finansową, przez co nie możemy zapłacić faktur od dostawców, a tym samym nie dostaniemy nowego towaru. Polski Nowy Ład uderza prawe we wszystkich, wszystko drożeje, niedługo ciężko będzie ugotować sobie coś w domu, a co dopiero zjeść w restauracji – dodaje.

Została uruchomiona zbiórka na platformie zrzutka.pl 

– Uruchamiamy zrzutkę, żeby przetrwać, spłacić karę i mieć pieniądze na adwokata, na sprawę w sądzie, na walkę o nasze prawa. O prawa wszystkich do wolności i tego, co gwarantuje nam Konstytucja, która chroni nas ludzi ,obywateli a która została przez ostatnie lata zmieszana z błotem przez ludzi,  którzy powinni szczególnie dbać o jej przestrzegani – czytamy na profilu restauracji.

„Po wygranej sprawie i odzyskaniu pieniążków obiecujemy każdej osobie podziękować za okazaną pomoc – voucherem na kwotę, którą nas wspomogli lub posiłkiem/napojem” – zapewnia właścicielka.

Link do zrzutki TUTAJ

źródło: Mandala Kitchen & Bar