Zabrze. Zgwałcił 17-latkę. Policja publikuje zdjęcie podejrzanego

fot. Policja

Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który jest podejrzewany o zgwałcenie nastolatki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Zabrzu w jednym z pustostanów.

AKTUALIZACJA 31.01.2022
„Zabrzańscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzewanego o zgwałcenie, do którego doszło 24 stycznia tego roku. Po publikacji wizerunku przedstawionego we wczorajszym komunikacie ustalono jego dane i mężczyzna został zatrzymany’ – poinformowała we wtorek rano Komenda Miejska Policji w Zabrzu. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 stycznia. – Sprawca poznał 17-latke na terenie Sosnowca. Używając podstępu, nakłonił ją na wspólną podróż do Zabrza, gdzie w pustostanie dokonał jej zgwałcenia. Ponadto ukradł jej telefon oraz zegarek. Prokurator prowadzący postępowanie podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa – relacjonuje zabrzańska policja.
Wizerunek podejrzanego o gwałt został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu miejskiego, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza.
Jeśli rozpoznajesz tego mężczyzną pilnie skontaktuj si  z zabrzańską policją pod numerem telefony 47 8534 200 lub pod numerem alarmowym 112.

 

źródło: Policja Zabrze
Oprac. Redakcja