Otwarcie sezonu nad zalewem Nakło-Chechło. Ile zapłacimy za wjazd na parking i pole?

Wkrótce rozpoczęcie sezonu nad zalewem Nakło-Chechło. Urząd Gminy Świerklaniec zapewnia, że infrastruktura jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów i mieszkańców. Znamy tegoroczny cennik. 

Jak dojechać nad Zalew Nakło-Chechło?

Na akwen dojedziemy od strony Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego naprawioną niedawno drogą. Wyrównana została również droga na polu biwakowym.

Pole namiotowe oficjalnie zostanie uruchomione 23 czerwca. Od tego dnia będzie możliwość skorzystania z kontenerów sanitarnych i włączony zostanie prąd.

Ile kosztuje wjazd na parking? Ile zapłacimy za pole namiotowe? 

Wjazd na teren zalewu w weekendy będzie kosztować 15 zł. Jeśli dodatkowo chcemy skorzystać z pola namiotowego to musimy zapłacić kolejne 15 zł. Jeśli więc przykładowo jedziemy samochodem osobowym i chcemy wjechać na pole namiotowe, to będziemy musieli zapłacić aż 30 zł. W tygodniu za wjazd zapłacimy już „tylko” 8 zł. Taki cennik obowiązuje od 2019 roku.

Szczegółowy cennik poniżej

ZWIK

W tym roku będą wyznaczone dwa miejsca do kąpieli: przy siedzibie WOPR  i obok pola namiotowego.

Miejsca kąpieli będą strzeżone przez ratowników od 26 czerwca. Zarządca obiektu przekazał również dodatkowe pieniądze na patrole policji. Z kolei w weekendy dyżury będą mieć strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Nakła Śląskiego, Orzecha i Świerklańca.

Nad zalewem dostępnych jest 20 toalet i psie pakiety.

 

 

źródło: UG Świerklaniec