Zarząd huty przeprasza mieszkańców. Doszło do „samoczynnego wyłączenia ozonatora”

Huta Miasteczko Śląskie przeprasza mieszkańców za niemiły zapach. W niedzielę miało dojść do samoczynnego wyłączenia ozonatora na wydziale spiekalni. Komunikat został opublikowany we wtorek. 

„Szanowni państwo, w niedzielę 14 sierpnia br. w godzinach porannych nastąpiło samoczynne wyłączenie ozonatora na wydziale spiekalni. Efektem tego jest emisja spalin o bardziej intensywnym zapachu. Nietypowy zapach nie oznacza jednak zwiększonego negatywnego wpływu na organizmy żywe i środowisko naturalne, ponieważ skład chemiczny emitowanych substancji nie uległ zmianie. Właściwe służby zakładu podjęły niezwłoczne działania celem wykrycia usterki. Obecnie cały czas trwają prace zlecone autoryzowanemu serwisowi, którego zadaniem jest możliwie szybkie przywrócenie ozonatora do normalnej pracy. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy” – czytamy w komunikacie.

Huta „Miasteczko Śląskie” jest jednym z największych pracodawców w regionie. Jest to również kluczowe przedsiębiorstwo dla polskiego i europejskiego przemysłu metalurgicznego. W ostatnim czasie dochodzą do nas informacje, że przedsiębiorstwo boryka się z dużymi problemami, ponieważ branża ta opiera się na węglu i gazie. Do tematu będziemy wracać.

 

źródło: hcm.com.pl
Oprac. Redakcja