Zatrzymano 32-latka z Tarnowskich Gór. Odpowie za przestępstwo na tle rasowym

fot. KPP Tarnowskie Góry

Tarnogórska policja zatrzymała 32-latka podejrzanego o przestępstwo na tle rasowym. Mężczyzna publicznie miał znieważyć obywatela Kamerunu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14:00. Wtedy to dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie o osobach, które miały skakać po samochodzie pokrzywdzonego.

– Na miejscu mundurowi ustalili, że zgłaszający podjechał samochodem dostawczym z towarem do sklepu przy ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach. Przy sklepie siedzieli mężczyźni. Podczas rozładunku samochodu dwóch z nich weszło na rampę rozładunkową pojazdu. Gdy mężczyzna zwrócił im uwagę, jeden z nich wulgaryzmami znieważył go z powodu jego ciemnego koloru skóry – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Pokrzywdzony Kameruńczyk od dziewięciu lat mieszka w Polsce.  Policjanci zatrzymali 32-letniego tarnogórzanina i doprowadzili do komendy, gdzie przebadali na zawartość alkoholu. Alkomat wykazał prawie 3 promile.

– Sprawca spędził dwie noce w policyjnym areszcie. W środę usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Za publiczne znieważenie obywatela Kamerunu z powodu jego przynależności narodowej i rasowej podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Jacek Mężyk.

fot. KPP Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry