Zbrosławice. CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy. Chemik wpadł podczas produkcji

fot. CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym produkowano amfetaminę i BMK. Zatrzymano trzy osoby. CBŚP przejęto amfetaminę w postaci płynnej i stałej, z czego można by uzyskać nawet 13 tys. porcji.

Laboratorium zostało odkryte w gminie Zbrosławice (pow. tarnogórski). Na terenie prywatnej posesji jednego z podejrzanych działały dwie linie technologiczne do wytwarzania narkotyków.

fot. CBŚP

– Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni Zbigniew J. Do sprawy zatrzymano także 37-letniego Kamila K. oraz 55-letniego Grzegorza P. – informuje CBŚP.

fot. CBŚP

– Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 l płynnej amfetaminy, co pozwoliłoby na wygenerowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, wartych blisko 100 tys. zł – czytamy w komunikacie.

Marihuana i substancja psychotropowa 

Dodatkowo policjanci znaleźli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy.

fot. CBŚP

To nie wszystko

W jednym z pomieszczeń ujawniono wyroby akcyzowe. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze KAS, którzy zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnogórskiej Prokuratury Rejonowej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: CBŚP

fot. CBŚP
fot. CBŚP
fot. CBŚP
fot. CBŚP