Zderzenie dwóch autobusów w Gliwicach. Ktoś wypadł przez okno. Jest nagranie

fot. screen Facebook, KMP Gliwice

Do poważnego wypadku doszło w piątek 9 grudnia. W centrum Gliwic zderzyły się dwa autobusy miejskie. W wyniku odniesionych obrażeń 17-letnia pasażerka została zabrana do szpitala.

W ostatnich godzinach w mediach społecznościowych zostało opublikowane przerażające nagranie. Widać na nim, jak mężczyzna wypada przez okno. Warto zauważyć reakcję przechodniów, którzy natychmiast ruszyli z pomocą.

Policjanci otrzymali zgłoszenie przed godziną 15:00. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej z Grottgera i Skowrońskiego. Jak relacjonuje gliwicka policja, jeden z pojazdów jechał ulicą Tarnogórską w kierunku Tarnowskich Gór, wszystko wskazuje, że miał zielone światło.

– Z prawej strony z ulicy Skowrońskiej wyjechał autobus linii 187, prawdopodobnie na tzw. zielonej strzałce. Wtedy doszło do zderzenia. Autobus zjechał na chodnik i uderzył w budynek – mówi podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

W chwili zdarzenia autobusami jechało kilkadziesiąt osób. Jedna osoba została zabrana do szpitala na dalsze badania. To 17-letnia dziewczyna. Na miejsce przyjechał prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Skrzyżowanie było wyłączone z ruchu. Dokładne okoliczności wypadku będą teraz wyjaśniane.

 

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach
fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

(r.d)