Zjazd liderów PJJ w Siemianowicach Śląskich. „Przygotowujemy się do wyborów”

fot. PJJ.TV

W sobotę w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich odbył się ogólnopolski zjazd liderów ruchu Polska Jest Jedna. Prezydent Rafał Piech zapowiedział start w wyborach. Spotkanie prowadził Jan Pospieszalski, były dziennikarz TVP. 

„Podjęliśmy decyzję, że przygotowujemy się i weźmiemy udział w wyborach samorządowych, do sejmiku województwa i w wyborach parlamentarnych. Podejmiemy się tego wyzwania, aby Polakom przywrócić Polskę. Polskę wolną, Polskę niezależną, naszą Polskę” – oświadczył Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

– W latach 80. w Polsce wydobywano ponad 200 mln ton węgla rocznie. Dzisiaj to już jest 1/3 tego, co było. Jak to jest możliwe, skoro my śpimy na tym czarnym złocie? Mamy miliardy ton pokładów. My zamykamy ten przemysł, zamykamy kopalnie. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że USA i Rosja – ci którzy śpią na ropie – decydują się, że będą likwidować wszystkie szyby, że nie będą wydobywać ropy. Bo tak ich prosi Unia Europejska, bo tak ich prosi Europa. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Ja nie – mówił Rafał Piech.

Samorządowiec wspomniał o zlikwidowanych hutach oraz o zagranicznych marketach

– Na przestrzeni ostatnich 30 lat doszło w Polsce do niezwykle cichego rozbioru gospodarczego. My dzisiaj mówimy dość, to już był ostatni rozbiór gospodarczy Polski. Na kolejne nie pozwolimy – oznajmił.

– My musimy dzisiaj mówić o niezależności. My jesteśmy dzisiaj zależni, można powiedzieć, że jesteśmy niewolnikami Wschodu i Zachodu. Za chwilę będziemy całkowicie zniewoleni, to jest ostatni moment, aby zawalczyć o naszą niezależność. Musimy pamiętać, że wchodzimy w czas wielkiego kryzysu gospodarczego i wielkiego chaosu. Ten chaos jest przed nami. Jedynym lekarstwem na to jesteśmy my, cały polski naród, który jest w stanie się temu przeciwstawić i wyleczyć ten kraj – dodał.

– Naszym hasłem flagowym jest hasło: „Stań po stronie prawdy, a prawda cię wyzwoli” – powiedział założyciel PJJ.

Prezydent Piech kilka razy wspomniał o Bogu i wartościach chrześcijańskich. Poinformował, że organizacja jest wolna od polityków, zaznaczył jednak, że są otwarci na współpracę z parlamentarzystami, którzy wyznają te same zasady i wartości.

– Ze mną są dzisiaj liderzy, są osoby, które nas wspierają, takie jak Jan Pospieszalski, dr Zbigniew Martyka, dr Izabela Pałgan, dr Krzysztof Olszewski, dr Piotr Rossudowski, który jest liderem na Dolny Śląsk. Ten ruch będzie budowany na ekspertach – poinformował Piech.

Nagranie 

  • Fundamenty i wartości PJJ: Bóg, rodzina, ojczyzna, prawda, wolność, suwerenność i zdrowie.

  • W priorytetowych obszarach działań wymieniono: zdrowie Polaków, rolnictwo i ekologia, zasoby naturalne i energetyka, edukacja i nauka, rozwój samorządności, skuteczna pomoc społeczna, wolność i suwerenność gospodarcza, obronność i niepodległość.

  • Działacze zapowiedzieli, że są gotowi współpracować ponad podziałami, jednak wykluczają współpracę z osobami, które kwestionują odnoszenie się do wartości chrześcijańskich w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym. Nie będą współpracować również z osobami, które „podważają fundamentalne znaczenie społeczne rodziny i małżeństwa stanowionego przez jedną kobietę i jedną mężczyzną.” Dodatkowo wykluczają współpracę z osobami promującymi aborcję i eutanazję na życzenie.

Więcej na grafikach, które były wyświetlane podczas zjazdu

źródło: Facebook, tarnogorski