Złodziej z Woźnik wpadł w ręce policji. 26-latek miał w mieszkaniu kilka kg narkotyków

fot. Policja Lubliniec

Policja zatrzymała mieszkańca Woźnik, który jest sprawcą kilku włamań. Ponadto w jego domu znaleziono kilka kilogramów narkotyków. 

Policjanci z lublinieckiej komendy zatrzymanie 26-latka podejrzanego o liczne włamania i kradzieże, które miały miejsce na terenie gminy Woźniki wiosną 2021 roku. Sprawca włamywał się do altan ogrodowych, skąd zabierał m.in. sprzęt elektroniczny, a także inne przedmioty będące na ich wyposażeniu.

– We wrześniu policjanci z Lublińca dokonali zatrzymania mężczyzny. W toku dalszych czynności, w miejscu przebywania zatrzymanego kryminalni odzyskali przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży, których łączną wartość osoby pokrzywdzone wyceniły na kwotę ponad 10 tys. zł – informuje policja.

fot. Policja Lubliniec

Plantacja marihuany i amfetamina 

W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny stróże prawa ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy oraz plantację krzewów konopi.  Łącznie zabezpieczono ponad 5 kg narkotyków oraz narzędzia służące do ich przetwarzania – czytamy w komunikacie.

fot. Policja Lubliniec

Za popełnione czyny grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

fot. Policja Lubliniec

źródło: Policja Lubliniec