Zmarł radny PiS z Piekar Śląskich. Chorował na COVID-19

Radny Piotr Papaja fot. UM Piekary Śląskie

Na początku listopada radny piekarskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości został przewieziony do szpitala w Katowicach. Samorządowiec chorował na Covid-19. 

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że 73-letni Piotr Papaja zmarł.

„Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Piotra Papai. Radny Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencji 2018-2023 miał 73 lata. Dzisiaj rano dotarła do nas smutna informacja. Do wieczności odszedł radny Piotr Papaja. Urodzony 17 sierpnia 1947 roku w Pludrach miał 73 lat” – informuje piekarski magistrat.

ZOBACZ: Radny z Piekar Śląskich trafił do szpitala. Jest chory na COVID-19

„Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, przez lata pracował jako nauczyciel muzyki. Pianista oraz przedsiębiorca zaangażowany w życie naszej miejscowości w Radzie Miasta Piekary Śląskie brał aktywny udział w pracach Komisji Budżetowo – Gospodarczej i Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Spotkania z mieszkańcami organizował w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze przy ul. Tarnogórskiej 49” – czytamy na stronie urzędu.

„Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci PANA PIOTRA PAPAJI. Był dobrym człowiekiem, wrażliwym na potrzeby innych ludzi. Kochał muzykę. Działał społecznie dla dobra mieszkańców Piekar Śląskich a zwłaszcza „swojej ukochanej” Kozłowej Góry. Był wieloletnim Radnym Piekar Śląskich. Mam osobistą satysfakcję, że po kilkunastu latach przerwy w pełnieniu mandatu radnego udało mi się namówić Piotra do startu w wyborach w 2014 roku. Był moim starszym kolegą w samorządzie, bardzo ceniłem sobie współpracę z Nim. Odszedł od nas Człowiek wrażliwy na los innych, uczynny, pełen wiary, po prostu DOBRY CZŁOWIEK…..żegnaj Piotrze” – wspomina zmarłego Dariusz Iskanin,  radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

 Na początku listopada lokalny klub PiS informował.

źródło: UM Piekary Śląskie