Zmiana terminu zamknięcia DW 908

Dzisiaj w nocy miał zostać zamknięty fragment drogi wojewódzkiej 908 na trasie z Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. Droga miała być nieprzejezdna również w nocy z wtorku na środę. W poniedziałek rano miasteczkowski magistrat poinformował o zmianie terminu. 

W związku z odbudową nieczynnej linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach, w Miasteczku Śląskim będą montować przęsła wiaduktu kolejowego. Według nowych ustaleń, droga będzie zamknięta w nocy z czwartku (31 marca) na piątek (1 kwietnia). Termin uległ zmianie „z uwagi na brak możliwości planowanego montażu przęsła wiaduktu” – informuje wykonawca w piśmie.

„W związku z planowanym montażem przęsła wiaduktu linii kolejowej nr 182 w ciągu ul. Gałczyńskiego (DW 908) w Miasteczku Śląskim, informujemy, że w terminie: z dnia 31.03.2022 r. na 01.04.2022 r. zostanie wprowadzone całkowite wyłączenie ruchu kołowego jezdni w rejonie ww. wiaduktu i skierowanie ruchu pojazdów drogami objazdowymi” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim.

UM Miasteczko Śląskie

 

źródło: UM Miasteczko Śląskie