Zmiany w obostrzeniach obowiązują od dziś! Przepisy ogłoszono w ostatniej chwili

fot. screen Kancelaria Premiera/Facebook, Dziennik Ustaw

Zmiany w obostrzeniach. Przed północą w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe obostrzenia, które w większości wchodzą w życie z dniem dzisiejszym. 

Co się zmienia? Prezentujemy niektóre nowe ustalenia.

  • Bonifikata dla zaszczepionych. Osoby wracające do Polski z zagranicy, jeśli będą chciały uniknąć kwarantanny, będą musiały wykazać zaświadczenie o zaszczepieniu na koronawirusa. Dotyczyć to będzie tylko preparatów dopuszczonych w UE. Z kwarantanny będą zwolnieni uczniowie i ich opiekunowie, dzieci przedszkolne, studenci, doktoranci i osoby prowadzące działalność naukową.

 

  • Zmiany w kasynach. Opinia publiczna była oburzona faktem, że kasyna zostały otwarte i można w nich było pić i spożywać posiłki. Teraz ma się to zmienić. Będzie można uprawiać hazard ale bez spożywania posiłków i m.in alkoholów tak lubianych przez hazardzistów.

  • Restauracje nadal zamknięte.

  • Luzowanie obostrzeń. Będzie można leczyć w ośrodkach rehabilitacji i uzdrowiskach. Wymagany będzie ujemny wynik testu na koronawirusa.

Limity w kasynach, restauracje zamknięte

„Do dnia 28 lutego 2021 r. w kasynach oraz obiektach działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 92.00.Z) może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Przed wejściem do kasyna lub obiektu działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie. Prowadzenie działalności, o której mowa w zdaniu pierwszym, jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby klienci nie spożywali napojów lub posiłków.”

Szczegóły poniżej.

 

źródło: dziennikustaw.gov.pl