Zobacz, na co przeznaczane są twoje podatki! Miasto uruchomiło specjalną stronę

fot. UM Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry po raz kolejny przyłączyły się do projektu „Na co idą moje pieniądze”. 

Wejdź na stronę nacoidamojepieniadze.pl i dowiedz się, ile pieniędzy przeznaczane jest m.in. na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, szkoły czy na oświetlenie ulic.

Dzięki specjalnej stronie wyliczysz, ile pieniędzy zasili w 2021 roku budżet gminy oraz w jakim stopniu mieszkaniec przyczynia się do rozwoju miasta, płacąc w nim podatki.

Rozliczając podatki w miejscu zamieszkania, zwiększasz budżet na inwestycje.

Aktualnie podatek dochodowy (PIT) w Tarnowskich Górach rozlicza tylko 84% mieszkańców (powiększa to budżet gminy o ogromną kwotę blisko 84 mln zł).

Gdyby podatek rozliczyło w mieście 100% mieszkańców – wpływy do budżetu miasta wyniosłyby o 15 mln zł więcej niż dotychczas i byłoby to łącznie aż 99 mln złotych.

Co mogłoby powstać za 15 mln zł?

Rocznie: 7 km dróg, 7 km chodników, 6 km ścieżek rowerowych, 4 nowe place zabaw, 30 nowych lamp ulicznych, 2 nowe obiekty sportowo-rekreacyjne, 25 nowych miejsc parkingowych.

Twój podatek PIT w 38,23% trafia do miejscowości, którą wskazujesz w zeznaniu podatkowym. Pieniądze z podatków są przeznaczane m.in. na budowę szkół, placów zabaw, dróg czy obiektów sportowych.

Podatek dochodowy od osób fizycznych stanowi 22,3% wszystkich dochodów Tarnowskich Gór.

W 2021 roku z tego tytułu do gminy wpłynie blisko 84 mln zł. Z tego prawie 80 mln zł przeznaczonych zostanie na zadania inwestycyjne.

Pieniądze z podatków przeznaczane są również na szkoły i przedszkola, ochronę środowiska, transport, administrację publiczną, pomoc społeczną, gospodarkę mieszkaniową, kulturę fizyczną, ochronę dziedzictwa narodowego i inne miejskie zadania.

Sprawdźcie to na stronie: nacoidamojepieniadze.pl

Co możesz zrobić, aby przyspieszyć rozwój miasta? 

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania miasto Tarnowskie Góry (niezależnie od miejsca zameldowania).

Rozliczając PIT w Tarnowskich Górach przyczyniasz się do rozwoju przestrzeni miejskiej. W dodatku w loterii możesz wygrać samochód i inne cenne nagrody.

Więcej informacji na temat loterii znajdziecie na stronie pitwtg.pl

 

 


Materiał powstał we współpracy z: