ZTM zapowiada dodatkowe kontrole przewoźników

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja Zabrze

Po tragedii, do której doszło w sobotę, Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada dodatkowe kontrole przewoźników. 

Organizator komunikacji miejskiej w woj. śląskich spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

„Wynikiem spotkania jest decyzja o przeprowadzeniu dodatkowych kontroli u przewoźników, świadczących nam swoje usługi” – informuje ZTM w opublikowanym oświadczeniu.

 

ZTM zaznacza, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla nich priorytetem. 

„Od 2019 roku, na nasz wniosek, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego przeprowadziliśmy ponad 700 kontroli pojazdów. Ponadto, we wspomnianym okresie, WITD wykonał ok. 500 narkotestów. Żaden z nich nie wykazał obecności środków odurzających wśród kierowców” – czytamy.

Po wypadku ZTM zwrócił się do PKM-u Katowice, z wnioskiem o udzielenie pełnej informacji na temat tragicznego zdarzenia. 

„PKM Katowice jest pracodawcą zatrudniającym kierowców, w związku z tym ma wyłączną możliwość podejmowania decyzji o dopuszczeniu do kierowania autobusami. Oczekujemy pilnego przedstawienia stosownej dokumentacji, która zweryfikuje czy na tym polu wszelkie procedury zostały dotrzymane” – opisują przedstawiciele ZTM.

W najbliższych dniach będą prowadzone rozmowy, na temat tego, „jak w ramach obowiązującego prawa można zacieśnić kontrole i zapewnić bezpieczne przewozy.”