Związkowcy parodiują premiera. Policjant nie wytrzymał ze śmiechu

fot. WZZ Sierpień 80

W poniedziałek odbył się kolejny protest pod biurem premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Tym razem górnicy i związkowcy Sierpnia 80 parodiowali szefa rządu. W sieci opublikowano nagranie. 

Od 12 września, w każdy poniedziałek przed biurem premiera odbywa się „Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego”. Za każdym razem związkowcy przygotowują happening. Tym razem jeden z uczestników ubrał maskę przedstawiającą twarz Morawieckiego z przyczepionym nosem Pinokia. Przebieraniec rozdawał „banknoty” o nominale 3000 zł.

„Jak się rozdaje to trza brać” – mówi uczestnik happening nawiązując do gigantycznego dodruku pieniądza i rozdawnictwa. To właśnie dodruk jest główną przyczyną dzisiejszej drożyzny w sklepach.

fot. WZZ Sierpień 80

Następnie przebieraniec wszedł do budynku, w którym znajduje się biuro premiera Morawieckiego. Całe zdarzenie jest zabezpieczane przez dwóch policjantów. W pewnym momencie „Morawiecki” podchodzi do funkcjonariuszy i daje im „banknoty”.

„Za mandaty, za stłuczki, wszystko oddaje”  – mówi. Na to policjanci reagują śmiechem i w sumie nie ma co się dziwić, ponieważ cała akcja wygląda komicznie.

Zobaczcie nagranie 

źródło: tarnogorski.info, WZZ Sierpień 80