Życzenia od ministra zdrowia. Nie zapomniał wspomnieć o epidemii

fot. MZ/Facebook screeen

Od pewnego czasu można zauważyć ocieplanie wizerunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który jeszcze nie tak dawno wprowadzał obostrzenia pandemiczne. Restrykcje obowiązywały również podczas świąt. 

Wielkanoc 2021. Przypominamy, jakie obostrzenia obowiązywały  

  • Limity osób przy wielkanocnym stole. Mogło zasiąść maksymalnie pięcioro gości. Do limitu nie byli wliczani domownicy oraz osoby zaszczepione.

  • Limit w kościołach: 1 osoba na 20 m kw. Dodatkowo zalecano zachować 1,5 m odległości między wiernymi.

Życzenia Niedzielskiego 

W sobotę ministerstwo zdrowia opublikowało krótkie nagranie z życzeniami świątecznymi. Szef resortu zdrowia wspomniał o epidemii.

„Szanowni państwo, przyjmijcie moje serdeczne życzenia zdrowia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Niech te święta będą tym momentem, kiedy możemy być z rodziną, spędzić czas w oderwaniu od bieżących problemów” – mówi Niedzielski.

„Cieszmy się tym”

„Ja szczególnie się cieszę, bo są to pierwsze święta, które spędzamy w poczuciu braku zagrożenia epidemią i cieszmy się tym, podczas tych świąt i cieszmy się swoją obecnością” – dodał szef resortu zdrowia.

Ocieplanie wizerunku nie może przykryć dziesiątek tysięcy nadmiarowych zgonów, nie związanych z COVID-19. Do wielu zgonów dochodziło z powodu paraliżu służby zdrowia, która w wielu miejscach przestawiła się na priorytetowe leczenie tylko jednej choroby, za którą MZ płaciło dodatkowe pieniądze.

 

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski, wp.pl