Gramy dla bohaterów

fot. Magdalena Zaton | powiat tarnogóski

W czwartkowe popołudnie w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbył się koncert: „Kultowe melodie. Gramy dla bohaterów”.

W ten muzyczny sposób, Powiat Tarnogórski podziękował osobom i instytucjom, które udzieliły różnego rodzaju wsparcia w walce z koronawirusem COVID-19. Osobiście, wyrazy wdzięczności przekazała Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski.

 Ostatnie tygodnie to dla nas wszystkich czas wielkich wyzwań, w szczególności dla instytucji ściśle związanych z ochroną zdrowia. Ale jest to również czas próby. Próby empatii, Solidarności, wyrozumiałości i poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. dr Bronisława Hagera, Domów Pomocy Społecznej Przyjaźń, Łubie, Nakło, Zbrosławice, Miedary, Tarnowskie Góry zostali poddani tej próbie i powiedzieć, że wyszli z niej obronną ręka, to nie powiedzieć nic. Dlatego posłużę się cytatem mojego ulubionego pisarza Phila Bosmansa „Aby samemu stać się lepszym, nie trzeba czekać na lepszy świat”. Dziękujemy Wam, że nie czekaliście tylko przywdzialiście stroje ochronne i uratowaliście nasz świat” – mówiła starosta.

Pamiętajmy jednak, że wasza walka byłaby o wiele trudniejsza, gdyby nie wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli Was w tym trudnym okresie. Właśnie dla tych wszystkich, którzy wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem zorganizowaliśmy dzisiejszy koncert. Powiat spotkał się z olbrzymią pomocą ze strony innych samorządów, parlamentarzystów, firm i organizacji pozarządowych, za którą serdecznie dziękujemy. Duże ukłony kierujemy również w stronę dyrektora Tomasza Michalczyka – dyrektora WPR, lecz największe w stronę zwykłych mieszkańców, którzy bezinteresownie wspierali i nadal wspierają naszą walkę z Covidem , często chcąc pozostać anonimowym. Gesty bezinteresowności oraz pomocy potrzebującym są w tym trudnym dla nas wszystkich czasie na wagę złota. Aktualna sytuacja uniemożliwia nam przekazanie osobistych podziękowań, dlatego w sposób wirtualny chcemy wyrazić słowa uznania dla Państwa postawy i poczucia społecznej odpowiedzialności. Wasza pomoc miała nie tylko wymiar materialny ale przede wszystkim duchowy, dodała nam otuchy i zmotywowała do dalszego działania – dodała starosta Krystyna Kosmala.

 

źródło: powiat tarnogórski