Raperzy z Tarnowskich Gór prezentują nowy utwór, który może stać się hitem

fot. tarnogorski.info

Duet raperów z Tarnowskich Gór, Adam Karaś i Fabian Kupski, niedawno nagrał nowy teledysk do utworu „Bielmo”, w którym gościnnie wystąpił Vixen, twórca hitu „Ne Rozumiju”, który ostatnio podbił playlisty wszystkich czołowych stacji radiowych oraz TikToka.

– Tytułowe „Bielmo” jest nawiązaniem do postępującej ślepoty, przez którą nie dostrzegamy innych ludzi, nie zwracając przy tym uwagi na ich cierpienie, problemy i trudności w życiu. Coraz częściej patrzymy tylko na czubek własnego nosa, a znieczulica w społeczeństwie staje się powszechna – opisują utwór tarnogórscy muzycy.

Posłuchajcie

Zespół 2Strona Ekranu

2Strona Ekranu, zespół hip-hopowy z Tarnowskich Gór, zadebiutował w 2017 roku, kiedy nawiązali współpracę z agencją artystyczną „Bashesh”. Od tego czasu stali się nieodłącznym elementem polskiej sceny rapowej, supportując takich artystów jak Kękę, Paluch, Słoń, Kali, Miuosh, Guzior oraz Quebonafide. Wyróżnieni przez agencję artystyczną „NoSleep”, mieli okazję występować przed każdym koncertem Szpaka, co przyniosło im miano najlepszego supportu w Polsce.

fot. tarnogorski.info

Przez pierwsze dwa lata, 2Strona Ekranu koncentrowała się głównie na koncertach i wydawaniu singli. Ich debiutancki album „Fajnie Two” ukazał się pod koniec 2019 roku, promowany przez label „Hiddenfrom” i dostępny na wszystkich głównych platformach streamingowych. Album spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a intensyfikacja koncertów, zwłaszcza podczas trasy Szpaka, umożliwiła im sprzedaż całego nakładu płyty.

Pandemia spowolniła ich rozwój, ale w latach 2021-2023 zespół skupił się na tworzeniu nowych utworów, oraz na inwestycji w studio nagrań. Aktualnie studio posiada wygłuszenie klasy A i jest w pełni profesjonalne. Otrzymana dotacja z Urzędu Miejskiego umożliwiła zespołowi realizację projektu zakładającego miesięczną publikację nowych utworów przez cały 2023 rok.

Od początku projektu zespół zdobył około 500 tys. wyświetleń na YouTube i innych platformach.

źródło: Mat. prasowy
Oprac. Łukasz Dudek