Nowe fakty. 40-latek, który zastrzelił funkcjonariusza, był przebrany za policjanta

fot. Policja

Dzisiaj w Raciborzu policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który był przebrany w policyjny mundur. Miał również w stanie nietrzeźwości poruszać się samochodem.  Podczas czynności 40-letni bandyta wyciągnął broń i postrzelił policjanta.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano ok. godziny 8:00.

– Policjanci zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego – informuje policja.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta

– Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – czytamy w komunikacie.


Czytaj także: Nie żyje policjant. Sprawca oddał kilka strzałów


Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować.

Zginął na służbie w wieku 43 lat.

źródło: Śląska Policja