ZTM szuka osób do liczenia pasażerów w autobusach. Można zarobić kilka tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne fot. ZTM

Zarząd Transportu Metropolitalnego szuka chętnych do liczenia pasażerów. Zostało mało czasu, ponieważ ZTM ogłoszenie umieścił już kilka dni temu, a zgłoszenia będą przyjmowane do 24 września. 

Praca wydaje się dość prosta i do tego dobrze płatna, choć organizator transportu publicznego nie informuje tym razem o zarobkach. W minionym roku ZTM płacił 30 zł brutto za godzinę. Chętnych nie brakowało. Tym razem kwota może być większa, ponieważ od tego czasu inflacja urosła najszybciej od 20 lat.

Ile można zarobić? 

– Każdy zgłasza swoją propozycję, ile chce zarobić –  przekazał nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Redakcja: Jeżeli jakaś osoba zadzwoni i powie, że chce 50 zł za godzinę na rękę, to jest szansa, że dostanie pracę?

– Nie znam tych stawek, ale jestem prawie pewien, że to by było za dużo. Wątpię żebyśmy mogli tyle zapłacić. W każdym razie to do nas się nie dzwoni , tylko składa ofertę drogą papierową w siedzibie – mówi Michał Wawrzaszek.

100-130 godzin pracy

„Największy organizator transportu w Polsce organizuje akcję liczenia pasażerów i oferuje pracę tymczasową. Poszukiwane są osoby, które przez ok. 100 godzin, z możliwością zwiększenia do 130, skrupulatnie policzą osoby wsiadające i wysiadające z pojazdów komunikacji miejskiej” – informuje ZTM w komunikacie.

Liczenie pasażerów odbywać się będzie we wtorki, środy, czwartki oraz w weekendy, na obszarze, gdzie komunikację miejską organizuje ZTM. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września do godz. 10:00. Akcja liczenia pasażerów potrwa od 2 października.

Wszystkie szczegóły i dostępne dokumenty znajdziecie TUTAJ

Pomiary zostaną przeprowadzone we wszystkich kursach linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych wskazanych przez Zamawiającego, funkcjonujących na terenie gmin tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz na terenie gmin spoza Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na terenie gmin: Czerwionka-Leszczyny, Krupski Młyn, Łazy, Miasteczko Śląskie, Miedźna, Myszków, Ornontowice, Orzesze, Oświęcim Gmina, Oświęcim Miasto, Pszczyna, Rybnik, Toszek, Tworóg, Wielowieś, Żory, na liniach obsługiwanych przez publiczny transport zbiorowy organizowany przez Zamawiającego.

Wytyczne dotyczące ubrania 

Trzeba: „charakteryzować się schludnym i estetycznym ubiorem, tj. nie dopuszcza się odzienia wierzchniego w jaskrawych kolorach, odzienia wierzchniego z sugestywnymi napisami, odzienia wierzchniego przypominającego ubiór militarny, odzienia wierzchniego w zbyt dużych rozmiarach, spodni z dziurami itp. oraz zawierających emblematy klubów sportowych, treści sugestywne, wulgarne, manifestujące przekonania, poglądy, przynależność do subkultur, grup społecznych etc.,” – czytamy w formularzu zgłoszeniowym.

 

 

źródło: ZTM