REKLAMA
Ewa Cieśla rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku zawodowego NSZZ „Solidarność”, działającego przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach.
„W związku z brakiem skutecznych działań dla dobra praw pracowniczych z dniem 14.05.2021 r. rezygnuję z funkcji przewodniczącej NSZZ „Solidarność WSP S.A.” – napisała na profilu społecznościowym Ewa Cieśla.
REKLAMA
Rezygnacja zbiegła się czasowo z ogłoszeniem przez rząd przyznania jednorazowego dodatku 5 tys. złotych dla każdego z personelu niemedycznego szpitali walczących z Covid-19 oraz ratownictwa medycznego.
Czytaj więcej: Będzie 5000 plus dla personelu niemedycznego
Po decyzji rządu o przyznaniu dodatkowego świadczenia w szpitalach dochodzi do podziałów?
„Jako pracownicy administracji szpitala czujemy się pokrzywdzeni z uwagi na wyłączenie nas z osób objętych podwyżkami w ramach prowadzenia prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w Ochronie Zdrowia i pominięci w wypłaceniu jednorazowego dodatku Ministra Zdrowia” – czytamy w apelu pracowników administracyjnych, który został opublikowany na Facebooku.
Pracownicy wskazują, że mają więcej pracy, ponieważ stan pandemii w sposób bardzo mocny wpłynął na zwiększenie ich obowiązków, a mimo tego są pominięci w dodatkowych gratyfikacjach.
„Wirus nas nie omijał. Nie mogliśmy wykonywać swojej pracy zdalnie, jak miało to miejsce w urzędach i innych organach administracyjnych. Chorowaliśmy równie często na COVID-19 jak i medycy, z uwagi m.in. na bezpośredni kontakt ze stroną medyczną” – czytamy.
„Uważamy, że praca przez nas wykonana (nadal w zwiększonym zakresie) zasługuje na objęcie nas formą gratyfikacji i podwyżkami Ministra Zdrowia, traktowania jak inne grupy zawodowe nimi objęte” – brzmi fragment.
„Apelujemy, aby nie wprowadzać niepotrzebnych podziałów pracowników w jednym zakładzie pracy i traktowanie pracowników administracji jak personel Ochrony Zdrowia” – dodają na koniec autorzy anonimowego apelu, który został udostępniony przez Solidarność WSP S.A.
REKLAMA