Desperat chciał skoczyć z okna na 11. piętrze wieżowca w Gliwicach

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
REKLAMA

Policjanci z gliwickiej komendy uratowali życie 45-letniego mieszkańca Gliwic. Mężczyzna chciał skoczyć z dużej wysokości. Wtedy nieoczekiwanie zadzwonił telefon desperata.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 10:00. Służby otrzymały zgłoszenie o człowieku siedzącym w wybitym oknie jedenastego piętra wieżowca przy ul. Czajki w Gliwicach. Na miejsc pojawili się policjanci oraz strażacy.

– Nasi funkcjonariusze dostali się na szczyt budynku, gdzie spostrzegli wybitą szybę i wyłamaną ramę okienną na klatce schodowej. Siedział tam roztrzęsiony mężczyzna. Płakał, był w stanie skrajnej depresji. Ratowania podjął się starszy sierżant Kamil Cieszkowski. Spokojnym tonem zaczął rozmawiać z desperatem, który nie zamierzał rezygnować z podjętej już tragicznej decyzji – informuje gliwicka policja.

Zadzwonił telefon 

W pewnym momencie do 45-latka zadzwonił telefon. Jak się później okazało, była to partnerka mężczyzny.

– Ta chwila przesądziła prawdopodobnie o losach akcji. W przypływie racjonalnego myślenia gliwiczanin postanowił oszczędzić swój smartfon i poprosił policjanta o przekazanie go rodzinie. Funkcjonariusz wykorzystał moment i błyskawicznie chwycił za nadgarstek wyciągniętej do niego ręki z telefonem – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Na miejsce wezwano medyków, którzy przejęli pacjenta.

Pamiętaj, nie jesteś sam z problemami

Zawsze możesz zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą ci przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego. W Polsce funkcjonuje ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Zasady funkcjonowania telefonu 116111

  • Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

  • Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

  • Chętnie – konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

  • Dyskretnie – wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.

źródło: KMP Gliwice
Oprac. Redakcja
REKLAMA