Akcja ratunkowa na Pogorii. Strażacy i nurkowie szukają w jeziorze dwóch osób

fot. WOPR Dąbrowa Górnicza

Na terenie zbiornika wodnego Pogoria 4 w Dąbrowie Górniczej trwa akcja poszukiwawcza. Prawdopodobnie dwóch pijanych mężczyzn postanowił wskoczyć do wody. Świadek zdarzenia stracił ich z oczu, a na brzegu pozostawiono ubrania.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach wieczornych. „Dwóch mężczyzn prawdopodobnie spożywających alkohol postanowiło wybrać się na kąpiel w tutejszych wodach. Niestety, świadek zdarzenia stracił ich z oczu, a pozostały tylko pozostawione ubrania na brzegu” – poinformowali ratownicy z WOPR Dąbrowa Górnicza.

Na miejscu aktualnie działają strażacy, ratownicy wodni oraz grupa nurków z Bytomia. „Działania poszukiwawcze są prowadzone zarówno na powierzchni wody, jak i pod jej powierzchnią” – czytamy w komunikacie

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych, proszone są o kontakt  z odpowiednim służbami ratowniczymi.

AKTUALIZACJA 

„Mamy pozytywną aktualizację informacji! Stan poszukiwanych zmienił się na jedną osobę, która została odnaleziona w.. centrum Dąbrowy Górniczej” – przekazał dąbrowski WOPR w najnowszym komunikacie.

 

źródło: WOPR Dąbrowa Górnicza