Amazon otwiera w Gliwicach największe centrum logistyczne. Szuka 1 tys. pracowników

Amazon w Gliwicach już otwarty
Amazon Gliwice. fot. materiał prasowy

Amerykańskie przedsiębiorstwo Amazon otwiera w Gliwicach nowoczesne centrum logistyczne i oferuje 1000 miejsc pracy.

Największe zrobotyzowane centrum logistyki e-commerce w Gliwicach to kolejny, ósmy już obiekt logistyczny Amazon w Polsce i trzeci na Śląsku. Od 2014 roku firma stworzyła w kraju łącznie ponad 16 tys. miejsc pracy. Teraz, dzięki inwestycji na Górnym Śląsku, liczba ta wzrośnie o kolejny tysiąc.

Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronach:
www.pracujwamazon.pl www.amazon.jobs/gliwice

Centrum w Gliwicach, o powierzchni ponad 210 000 m2, jest największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics. Blisko 4000 robotów transportowych wesprze pracowników w realizacji zamówień.

 

– Cieszymy się, że to właśnie w Gliwicach powstało kolejne nowoczesne Centrum Logistyki E-commerce Amazon. Wychodzimy z atrakcyjną ofertą pracy, jednocześnie dając szansę na rozwój w jednej z najbardziej dynamicznych firm technologicznych na świecie. Amazon w Gliwicach wesprze także lokalne społeczności i współpracujące z nami przedsiębiorstwa – mówił dyrektor regionalny Amazon w Polsce, Marian Sepesi.

Na Śląsku działają już dwa budynki firmy w Sosnowcu – jeden o powierzchni 11 000 m2, specjalizujący się w nadrukach na koszulki i etui na telefony oraz drugi, o powierzchni 105 tys. m2, realizujący zamówienia na odzież i obuwie.

Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem firmy w kraju, wykorzystującym technologie Amazon Robotics. Pracownicy odpowiedzialni będą za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości, takie jak książki, rzeczy codziennego użytku czy elektronika.

Jak aplikować?

Pierwszy etap rekrutacji na stanowiska początkowe w Amazon polega wyłącznie na wypełnieniu aplikacji online. Kandydaci na stanowiska specjalistyczne przejdą test analityczny oraz rozmowy rekrutacyjne, podczas których firma sprawdzi wyznawane przez nich wartości, ich doświadczenie zawodowe i umiejętności.

Pracownicy Amazon otrzymają  wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, pakiet dodatkowych świadczeń i możliwości rozwoju kariery.

 

materiał prasowy Amazon