Banot wspiął się na 200-metrowy wieżowiec. Buty trafią na aukcję dla Michała z Bytomia

fot. bnt_fhuj_hd/Instagram, Marcin Banot/screen YouTube

Mieszkaniec Świętochłowic w ostatnich dniach bez zabezpieczeń wspiął się na 200-metrowy wieżowiec w Paryżu. Na kanale Marcina Banota pojawiło się nagranie z ostatnich przygotowań. Okazuje się, że znany youtuber postanowił wesprzeć 16-letniego Michała Skowronka z Bytomia, który ma złamany kręgosłup.

Podczas aukcji będzie można nabyć buty, w których Marcin Banot wspiął się na francuski wieżowiec Montparnasse. Istnieje również możliwość, że inne części garderoby zostaną wystawione na sprzedaż.

„Jak coś, są do kupienia te buty na aukcji. Pieniążki ze sprzedaży butów oraz reszty odzieży, w której się wspinałem, przekazujemy na zrzutkę na rehabilitację Michała Skowronka z Bytomia. 200 tys. złotych jest potrzebne, trzeba tyle nazbierać, żeby go postawić na nogi i spróbujemy mu pomóc w uzbieraniu tego hajsu zwracając na siebie uwagę całego Paryża” – mówi na kilkadziesiąt minut przed wejściem Marcin Banot.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Banot BNT fhujHD (@bnt_fhuj_hd)

„BNT 418” – taki napis widnieje na butach, które zostaną wystawione na aukcje charytatywną.

fot. Marcin Banot/YouTube

Pomoc dla bytomianina 

Jeśli chcecie pomóc młodemu mieszkańcowi Bytomia, to można wpłacać pieniądze na portalu www.siepomaga.pl/michal-skowronek. Potrzebne jest 200 tys. złotych, na chwilę obecną licznik dobija do 40 tysięcy.
„Mój syn, Michał ma 16 lat i marzy o zostaniu żołnierzem. Niestety, dramatyczne wydarzenia z końca maja 2023 mogą pokrzyżować jego plany… Michał spadł ze ścianki wspinaczkowej i złamał kręgosłup!” – napisali rodzice w opisie zbiórki.
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w trakcie szkolnego poligonu. Podczas treningu na ściance wspinaczkowej nastolatek spadł na twardą ziemię z wysokości sześciu metrów. Po badaniu okazało się, że złamał kręgosłup.
siepomaga.pl

 

 

źródło: YouTube/Marcin Banot, tarnogorski.info, siepomaga.pl
Oprac. Łukasz Dudek