Będą nowe mieszkania w Lasowicach. Miasto pokazało wizualizacje

UM Tarnowskie Góry

W Lasowicach przy ulicy Andersa powstanie ponad 120 mieszkań. Miasto pokazało wizualizacje. 

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk. Aktualnie trwa proces projektowania. Niebawem rozpoczną się spotkania informacyjne, na których poznamy szczegóły inwestycji oraz zasady przyznawania mieszkań i ich wynajmu.

W Lasowicach planowana jest budowa 122 nowoczesnych mieszkań w standardzie „pod klucz”, o metrażu od około 38 m2 do 68,5 m2. 
Inwestycja jest przy współpracy z Miastem Tarnowskie Góry.
Lokale będą dostępne na zasadach najmu, jednak będzie również dostępna opcja zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności.
Gmina Tarnowskie Góry przekazała w ubiegłym roku 3 mln dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz teren 1,3 ha. 
Budowa ma się rozpocząć się w 2023 roku, natomiast koniec inwestycji planuje się na rok 2025.

„Pierwszeństwo najmu nowych mieszkań będą miały osoby wychowujące przynajmniej jedno dziecko i osoby starsze po 60. roku życia. Osoby, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. „zdolność czynszową” oraz te, których dochody są zbyt wysokie by przyznano im lokal komunalny lub socjalny, również będą mogły ubiegać się o wynajem mieszkania w ramach programu” – czytamy na stronie tarnogórskiego magistratu.

13 września w godz. 8.00-15.00 w TCK odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami spółki SIM „Śląsk”.

UM Tarnowskie Góry
UM Tarnowskie Góry
UM Tarnowskie Góry
UM Tarnowskie Góry

źródło: UM Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja