Będą pieniądze na maseczki? Skrzydło: Jestem przeciwnikiem takiej akcyjności

Na prośbę rady miejskiej, w gminie Miasteczko Śląskie jest przeprowadzana dezynfekcja przystanków autobusowych.

Przewodniczący rady Tomasz Respondek poinformował na swoim profilu, że koszty dezynfekcji są pokrywane z budżetu rady miejskiej.

„Mimo, że budżet rady miejskiej jest niewielki, uważam takie działania za stosowne. Każda pomoc w tym trudnym czasie jest potrzebna” – twierdzi Respondek.

Dezynfekcja jest przeprowadzana do 16 kwietnia (w dni robocze).

Informuję, że z mojej inicjatywy i na moją prośbę oraz całej Rady Miejskiej jest przeprowadzana dezynfekcja przystankow…

Publiée par Tomasz Respondek sur Samedi 4 avril 2020

W miniony czwartek burmistrz Michał Skrzydło spotkał się z mieszkańcami online. 

Z facebookowej transmisji na żywo dowiedzieliśmy się, że w całej gminie 20 osób przebywa w kwarantannie i jak dotąd nie potwierdzonego przypadku koronawirusa.

„Jestem przeciwnikiem takiej akcyjności” – odpowiedział Skrzydło na pytanie, czy zostaną uruchomione gminne pieniądze na maseczki ochronne.

Swoją odpowiedź argumentował tym, że miasto Tarnowskie Góry planuje kupić karetkę pogotowia dla tarnogórskiego szpitala, a gminy dołożą się do jej wyposażenia. Takie działanie zdaniem burmistrza jest lepsze, ponieważ karetka będzie służyć również po epidemii.

Kilka dni temu zapadły decyzje o uruchomieniu 100 tys. zł z rezerwy budżetu. Na chwilę obecną 40 tys. zł zostało uwolnione, 15 tys. zł otrzymał szpital zakaźny w Bytomiu.

Zadałem pytanie burmistrzowi:
„Czy napisze Burmistrz pismo do firmy Veolia, z prośbą, aby ta na czas epidemii koronawirusa, obniżyła cenę za dostarczane usługi (ciepło, woda, ścieki)? Mając na uwadze fakt, że wielu mieszkańców epidemię odczuje na swoich kieszeniach, taka prośba byłaby na miejscu. Pamiętając przy tym, że przez ostatnie lata francuska spółka dociskała cenami mieszkańców Miasteczka Śląskiego.”

– A dlaczego tylko od Veolii, powinniśmy teraz napisać do przedsiębiorstw energetycznych, gazowych i wszelkich firm, które dostarczają nam jakieś usługi. To zawsze prowadzi do komunizmu, że chcemy gdzieś tam wszystko przerzucić na firmy, żeby nam pomagały, nie tędy droga – odpowiedział Skrzydło. 

Panie burmistrzu, świetny pomysł z pismem do przedsiębiorstw energetycznych, które należą do skarbu państwa.

Obniżać podatki, obniżać koszta za dostarczane usługi. Proszę napisać takie pismo, choć niestety dobro miasta w mojej opinii nie jest dla pana priorytetem.

Mówiąc „to zawsze prowadzi do komunizmu” zapomniał pan dodać, że sam pan podczas transmisji cenzurował pytania i odpowiadał tylko na te, które panu odpowiadały. Czy to przypadkiem nie jest działanie cenzorskie, znane dobrze z czasów komunizmu?

 

 

Przygotował:
ŁUKASZ DUDEK