Brać Górnicza odwołuje wyjazd do stolicy

fot. Ogólnopolski Kanał Informacyjny, zrzut youtube

Brać Górnicza odwołuje planowany wyjazd do Warszawy, gdzie ma odbyć się dzisiaj manifestacja organizowana przez grupę „Strajk Przedsiębiorców”. 

Na portalu społecznościowym czytamy: „jak wszyscy dobrze wiemy Śląsk w ciągu ostatniego czasu stał się ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19 (30% zachorowań w skali kraju przypada na Śląsk),

– niebezpieczna jest jazda samochodem w grupach po 4-5 osób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby powinniśmy ograniczyć liczbę osób w samochodach co jest niewykonalne,

 

– pomimo tego, że większość z nas jest zdrowa lub przechodzi chorobę bezobjawowo, nie możemy narażać całego kraju na nagły wzrost zachorowań w związku z naszą manifestacją.”  – podaje Brać na swoim profilu.

„Jako Brać Górnicza czekamy na plan naprawczy dla górnictwa, który ma być przestawiony przez rządzących do 10 czerwca. Mamy nadzieje, że zwróciliśmy na siebie uwagę rządzących i zdadzą sobie oni sprawę z powagi problemu polskiego przemysłu wydobywczego. Pomimo braku naszego wyjazdu dalej wspieramy protest przedsiębiorców, mamy nadzieje na odniesienie sukcesu i dojście do kompromisu z rządzącymi. Jednocześnie informujemy, ze strona Brać Górnicza zawiesza działalność na bliżej nieokreślony czas z przyczyn od nas niezależnych.” – czytamy.

❗️Uwaga Uwaga❗️Niestety z paru względów musimy odwołać manifestacje w Warszawie: -jak wszyscy dobrze wiemy…

Publiée par Brać Górnicza sur Vendredi 15 mai 2020